13/12/2022

Závěrečný koncert českého předsednictví v BOZAR 13. prosince 2022

Je nám velkou ctí, že jsme byli pověřeni přípravou závěrečného večera českého předsednictví, který představuje současnou českou autorskou tvorbu.

Multižánrový večer představí ve dvou sálech paláce umění BOZAR přední české hudebníky a naše mentory Beatu Hlavenkovou, Marcela Bártu a Radka Baboráka. Nezaměnitelná Beata Hlavenková představí svou novou tvorbu s Kapelou Snů, Marcel Bárta nejnovější tvorbu originálního jazzového Vertiga a Radek Baborák vytříbený program s kvartetem.

Ve speciálně připravených částech programu pro tento večer se prolnou všechna uvedená uskupení a přizvou mladé stipendisty Akademie MenART.  Společně uvedou mimořádný program pro tuto příležitost – zahájí poctou slavné Smetanově Vltavě v nové úpravě čerstvé držitelky Anděla Nikol Bokové, zazní též premiéra L‘Orangerie od Radka Baboráka, koncertní ukázky hudby z filmu Zátopek od Beaty Hlavenkové či hlavního motivu Markéty Lazarové od Zdeňka Lišky.

Svou tvorbu představí též stipendisté Akademie a nebudou chybět ani originálně pojaté vánoční koledy. V rámci předávání předsednické štafety tak dojde k symbolickému představení principu práce mentorů s mladými talenty a předání štafety nejmladší generaci. Jsme hrdi na to, že budeme moci při této výjimečné příležitosti představit ukázky dobré praxe, které budujeme v rámci Akademie MenART. Péče o mladou generaci je v umělecké vzdělávání radostným posláním.

Přehled nejvýznamnějších kulturních událostí #EU2022CZ si můžete prolistovat zde.