Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání

Za každým úspěšným umělcem stojí osvícený pedagog

Novinky

22/6/2022

Koncert našich absolventů na Národním festivalu Smetanova Litomyšl

Jdeme do finále. Již tuto neděli 26. června vás srdečně zveme na poslední letošní absolventský koncert našich stipendistů na Národním festivalu Smetanova Litomyšl. V inspirativním prostoru zámecké jízdárny se v pestré dramaturgii představí od 14.30 hod. vybraní stipendisté oboru klasické hudby tříd Kateřiny Kněžíkové, Iva Kahánka, Jana Fišera, Jana Ostrého, Karla Košárka a Radka Baboráka. Detailní program naleznete zde.

Už v 10.00 hod. ale startuje celodenní program v klášterních zahradách „Lidušky na zkoušku“, který připravila ZUŠ Vysoké Mýto. Ve 14.00 hod. vystoupí swingová kapela nejmladších žáků ZUŠ Vysoké Mýto hodinový program „ZUŠ Open pro Smetanovu Litomyšl“.

Od 15.00 hod. se v zahradách představí absolventi Akademie MenART ze skupiny Radka Baboráka. Smyčcový orchestr za základních uměleckých škol z Holic a saxofonová kvarteta Modřan a Ostravy přednesou atraktivní program: George Gershwina, Astora Piazzoly: Libertango, Georges Bizeta Carmen, Jaroslava Ježka a dalších.

9/6/2022

Absolventi MenART míří na festivaly do Litomyšle

Litomyšl bude opět patřit letošním absolventům MenART. Dostanou prostor v rámci prestižních festivalů Národní festival Smetanova Litomyšl i Smetanova výtvarná Litomyšl. Již 11. června se v Litomyšli díky spolupráci s Bohemian Heritage Fund a Zámeckým návrším otevře společná výstava absolventů výtvarné a divadelní sekce Akademie MenART, kteří v aktuálním školním roce pracovali pod vedením mentorů Lely Geislerové, Martina Velíška a Petra Váši. Na výstavě budou též zastoupena díla mentorů. Výstavu bude možné navštívit do 10. července.

Absolventi v oboru klasické hudby rozezní i Národní festival Smetanova Litomyšl. 26. června se zde v bohatém programu představí vybraní stipendisté oboru klasické hudby tříd Kateřiny Kněžíkové, Iva Kahánka, Jana Fišera, Jana Ostrého, Karla Košárka a Radka Baboráka. Nejmladší umělci pozvou na koncerty v Zámecké jízdárně i zámeckých zahradách.

Mentoři 2022/2023

Inspirativní
setkání jsou v životě zásadní

Partneři

patron Akademie MenART
Mecenáš
Za finanční podpory
Partneři
podpora vybraných studentů
speciální poděkování
Mediální partneři
spolupracující instituce