21/2/2022

Jak nezabít talent a podpořit jej v zárodku

Umělecké vzdělávání významně přispívá k vyváženému osobnostnímu rozvoji dítěte. České republika má v tomto směru velkou tradici v síti základních uměleckých škol. Rozpoznat talent a včas jej podpořit není snadné a vyžaduje vhodné vedení pedagoga. V MenARTu neustále připomínáme myšlenku, že za každým úspěšným žákem stojí minimálně jeden osvícený pedagog. Sdílíme přesvědčení, že právě inspirace pedagogů předními umělci, mistry svých oborů, bude mít pozitivní dopad nejen na pedagogické vedení konkrétních talentovaných dětí, ale i na jejich práci obecně. „Talent, to je takový pel na motýlích křídlech, který dostanete od Boha, nikdo jiný vám ho nemůže dát. Ale při neopatrném zacházení vám ho může někdo vzít,“ Ivo Kahánek.


Je nám velkou ctí, že naše pozvání do diskuse přijali:
doc. MgA. Ivo Kahánek, Ph.D, zakládající mentor Akademie MenART, klavírní virtuos, profesor na pražské HAMU,
prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych, přední český psychiatr, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog,
MgA. Viliam DočolomanskýPh.D zakladatel a umělecký vedoucí divadelního studia Farma v jeskyni, mentor Akademie MenART,
Mgr.et Mgr. Milan Motl, Ph.D, středoškolský pedagog, sbormistr, předseda Asociace učitelů hudební výchovy, člen odborných rad.

Debatou budou provázet naši kolegové novinářka Veronika Paroulková, zakladatelka portálu KlasikaPlus a dirigent a skladatel Pavel Trojan, tiskový mluvčí a zástupce ředitele MHF Pražské jaro.
Diskusi můžete sledovat online na našem Facebooku nebo se k nám osobně připojit v DOXu. 

 

Více informací a vstupenky.

Akce bude streamovaná na našem Facebooku.