10/11/2023

Hudební Odyssea: Stipendisté MenART s Beatou Hlavenkovou

Koncertní cyklus Atria Žižkov & Akademie MenART představuje spolupráci mladých hudebníků a jejich mentorů.

 

Pátek, 10. listopadu 2023, 18:00

Stipendisté Akademie MenART s Beatou Hlavenkovou 

  

Partnerem večera je Concertino Praga a Český rozhlas Vltava. Večerem provází redaktor Mozaiky ČRo Vltava Daniel Jäger.

Okouzlující Beata Hlavenková, skladatelka, klavíristka, vokalistka i producentka patří mezi nejvýraznější současné autory. Její tvorba je křehká i odzbrojující, ať již vyjmenujeme album Sně či Žiju tě nebo soundtrack k Zátopkovi. Za svou tvorbu získala mnohá ocenění.  

Beata Hlavenková patří mezi zakládající mentory Akademie MenART v oboru autorské tvorby. Její citlivé vedení a nadžánrový nadhled je velmi ceněný jejími svěřenci.

V rámci večera Hudební Odyssea na podium pozvala stipendisty a stipendistky, kterým se věnovala v minulých ročnících Akademie a zajímá ji, kam se na své cestě posunuli.

Večer tak bude o setkání, sdílení tvorby a možná i společné improvizaci.

 

Pozvání přijali:

Markéta Hejdová

Daniel Hodgkins (ZUŠ Žerotín, Olomouc)

Antonín Hošek (ZUŠ Vysoké Mýto)

Bára Sedlářová (Konzervatoř Brno)

Vladimír Slavíček (ZUŠ Střezina Hradec Králové)

Michaela Radová – meta & the noises (dříve ZUŠ A. M. Buxton, Úpice)

Tadeáš Syrový (ped. Otto Orany)

Adam Doucha (VOŠ Jaroslava Ježka)

 

Nezáleží na tom, odkud jste, možná ani na podpoře okolí. Jde o to, ať děláte, co vás baví, a to ať rozvíjíte. Ať se nebojíte využít příležitost k setkání s lidmi, s hudbou, nikdy nevíte, kam vás to může posunout. Já jsem za všechna tato setkání vděčná.“  vštěpuje svým žákům Beata Hlavenková.

 

Beata Hlavenková

Pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na svém kontě má vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr...

 

Hudební odyssea 

Tato koncertní řada vypráví o setkávání mistrovství současné umělecké špičky, společné vášně a jiskřivé energii nejmladší generace. Ti, kteří došli na pomyslný vrchol, který cesta umělce nabízí, jsou připraveni předávat, sdílet a inspirovat nastupující generaci. Společně se zanoří do fascinujících témat, které studium umění nabízí a které otevírá otázky samé podstaty našeho lidství a snažení. Na pódiu se během večera vystřídají jak mentoři, tak jejich žáci ve společně sestaveném programu.