MgA. Dita Kándlová

Tělo – opora pro hlas

Tělo jako pomocník, nikoli omezení – pro zpěváky

  • 10 kapitol výkladu (celkem 42 min)
  • Bonusové texty a odkazy 
  • Pro studenty, pedagogy i rodiče
  • Roční přístup pro opakovaná zhlédnutí
  • Praktická cvičení na doma, vybrané cviky i do výuky 
Koupit
490 Kč

Vědomá práce s vlastním tělem je vstupní branou pro práci s dechem a hlasem pro každého zpěváka. Cítíme-li se dobře a „doma“ ve vlastním těle, stane se pro nás dýchání a pohyb na jevišti přirozenou součástí našeho projevu. Svému hlasu tak dáme pevný základ a volnost, který náš výkon posune vpřed. Přirozená schopnost práce s tělem byla někomu dána do vínku, zatímco  někdo na ní musí více pracovat, pro všechny je však tato cesta otevřená, naše tělo by nemělo být překážkou, ale přítelem. Tématu harmonizace svalových skupin pro přirozený pohyb propojený se zpěvem se dlouhodobě věnuje pedagožka a tanečnice Dita Kándlová, která ve spolupráci s Akademií MenART připravila webinář se sérií cvičení k praktickému využití pro zpěv a pohyb na jevišti.

42 minutová přednáška je členěna do 10 přehledných kapitol, ve kterých se věnuje základnímu postavení a jednotlivým částem těla od paty k hlavě, práci s jednotlivými svalovými skupinami, vhodnému rozhýbání, správnému postavení celého těla, síle středu, práci s hrudní páteří, stabilizaci, koordinaci, ale i specialitám, jako jsou například obraty. Samozřejmě též relaxaci a vhodné doporučené denní rutině. Součástí webináře je také PDF s přehledným shrnutím jednotlivých kapitol a doplňkovými fotografiemi a obrázky.

Tento webinář neřeší lékařská témata.

 

 

 

 

 

Moje motto: 

„Jsem člověk, žijící ve svém těle, který se raduje z pohybu celý život na profesionální úrovni bez zranění a přetížení. Jak na to? O svoje zkušenosti získané dlouholetou praxí se s Vámi ráda podělím v tomto webináři.

Není potřeba cvičit dlouho a tvrdě. Stačí cvičit chytře. Naše těla jsou přírodou stvořena geniálně a vymyšlena tak, aby fungovala bez omezení. Pohyb je pro tělo přirozený, ale musí být prováděn tak, jak nás příroda vymyslela. Je jedno zda tělo připravujeme pro tanec, běh, celodenní práci v kanceláři, jednostrannou hru na hudební nástroj nebo ho kompenzujeme od příliš vysoké zátěže na jevišti či nulové pohyblivosti při statické práci.

Pokud známe vhodná cvičení a techniky pro aktivitu svalů, které nemohou pracovat a potřebují to, a naopak pro protažení a uvolnění těch, které potřebují délku a elasticitu, není třeba cítit bolest a omezení.

Můžeme se těšit z pohybu, z práce, kterou milujeme a zvyšovat sílu a mobilitu krok za krokem. Užívat si život ve vlastním těle za jakýchkoliv okolností. 

Nemusíte dosahovat výsledků hned první den, naopak, stejně jako píseň či hru na hudební nástroj, je třeba cvičit krok za krokem. Pokud jeden den vynecháte, nevadí, pokračujte další den znovu. Dokážete-li pravidelně zařadit cvičení do každodennosti, ucítíte velkou úlevu. Při únavě si odpočiňte. Regenerace je stejně důležitá jako trénink. Dobrou zprávou je, že mnoho cvičení, které si vyzkoušíte jsou kromě nové aktivity zároveň regenerací pro tělo a věřím, že i pro duši.

Hodně štěstí v objevování nových možností!“

Dita Kándlová

MgA. Dita Kándlová je tanečnice a lektorka, narodila se v Plzni. 

Vystudovala Taneční konzervatoř v Praze obor moderní a lidový tanec a Akademii múzických umění obor pedagogika moderního tance. V dětství se věnovala moderní gymnastice. 

Během studia se začala aktivně věnovat studiu španělských tanců  a pokračovala také ve studiu flamenca v jižním Španělsku. Absolvovala stáže v Los Angeles a New Yorku. 

První angažmá získala v Jihočeském divadle, působila v muzikálových představeních a nezávislých divadelních a televizních projektech. V rámci asistence a pohybové spolupráce v Národním divadle a Hudebním divadle Karlín. V minulosti byla také lektorkou pohybových lekcí ve World Class fitness, Balance klubu Brumlovka a pedagog Taneční konzervatoře v Praze.

Aktuálně je pedagožkou Pražské konzervatoře a lektorkou vlastního tanečního studia Influencia. 

V loňském roce úspěšně absolvovala I. cyklus fyziopedagogiky švýcarského konceptu Spiral Dynamic v jehož studiu v současné době dále pokračuje. Vzhledem ke svým bohatým pohybovým zkušenostem se zaměřuje na cílenou fyzioprevenci a kompenzaci jednostranného zatížení.

Obsah přednášky

Úvod 
1. Základní postavení
2. Warm up 
3. Horní žebra
4. Síla středu
5. Stabilní nohy 
6. Chodidlo jako základ
7. Koordinace – chůze, hrudník, paže, dolní končetina 
8. Jak na obraty
9. Flexibilita
10. Komplexní balíček pro každodenní rutinu 

  • 10 kapitol výkladu (celkem 42 min)
  • Bonusové texty a odkazy 
  • Pro studenty, pedagogy i rodiče
  • Roční přístup pro opakovaná zhlédnutí
  • Praktická cvičení na doma, vybrané cviky i do výuky 
Koupit
490 Kč

Jak fungujeme

Přednášky jsou pro vás dostupné ihned po zaplacení. Do e-mailu vám pošleme přihlašovací údaje do uzavřené členské sekce na webu menartshop.cz, kde je celý obsah v plném rozsahu objednávky k dispozici po dobu 1 roku. Nemusíte na nic čekat a můžete si hned pustit první kapitolu, nebo jakoukoliv jinou, která vás zajímá. Studujte podle svých časových možností, tempa a zájmu.

Jako doplněk pro Vás je k dispozici mp3 přednášky jako podcast.

Jste ZUŠ a chcete téma sdílet pro více pedagogů?

Menší balíček

pro menší kolektivy ZUŠ, 25x přehrání každé kapitoly

Koupit
3 920 Kč

Větší balíček

pro větší ZUŠ, 50x přehrání každé kapitoly

Koupit
7 350 Kč

Proč

V Akademii uměleckého vzdělávání MenART vyhledáváme předávání a sdílení zkušeností v rámci uměleckého vzdělávání, podporujeme talenty a inspirujeme pedagogy. Po debatách s našimi mentory jsme se rozhodli zpracovat vybraná témata formou webinářů a učinit je tak ještě dostupnější.

První vlaštovkou je téma trémy. Věříme, že právě téma práce s trémou je jednou z průřezových a praktických oblastí, které se dotýká pedagogů i jejich svěřenců. Naše webináře jsou určeny všem, kteří se o oblast uměleckého vzdělávání zajímají, zejména pedagogům a rodičům.