Galina Miklínová

MenART+ seminář: Ilustrace a tvorba autorských knih

  • Čtvrtek 20. 4. 2023 16–18 h
  • Dům U Kamenného zvonu GHMP
  • Přednáška je součástí Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání
  • Kapacita je omezena na 20 studentů plus jejich doprovod
  • Vstupné 150 Kč
Koupit
150 Kč

Seminář je určený pro děti a studenty ve věku 10+, kteří se zajímají o ilustraci a tvorbu autorských knih. Je ideální pro začínající autory.

Galina Miklínová připravila metodické materiály postupu práce, podělí se s vámi o své bohaté zkušenost a ukáže vám, jak postupuje při přípravě scénáře či knihy. Položí vám otázky, podle kterých si ověříte, jestli máte dobře promyšlené téma, kterému se chcete věnovat. A pokud zbude čas, projdete si společně práce, které přinesete.

Seminář je akreditován MŠMT v rámci dalšího vzdělávání pedagogů. Seminář je součástí Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

Program je na cca 2 hodiny.

Galina Miklínová

Galina Miklínová je česká režisérka a výtvarnice animovaných filmů a ilustrátorka knih pro děti. Vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti (užitá a propagační grafika: prof. J. Hanáček) a VŠUP v Praze (ateliér filmové a televizní grafiky: prof. M. Jágr a J. Barta). Spolupracuje s předními českými spisovateli jako Petr Stančík (série H2O), Alena Mornštajnová (Strašidýlko Stráša), Eva Papoušková (Cílovníci, série Vombat Jirka, Kosprd a Telecí, Sára Kalamita), Marka Míková (Kabát a kabelka) aj... Výjimečná byla její spolupráce s básníkem a spisovatelem Pavlem Šrutem (1940–2018), prvořadě v jejich oceňované románové trilogii „Lichožrouti“. Jako filmová scenáristka, výtvarnice a režisérka natočila už zmíněný celovečerní animovaný film „Lichožrouti“, tři řady večerníčků „O Kanafáskovi“ pro Českou televizi, několik krátkých filmů pro dospělé i dětské publikum a znělek. Ilustrovala na padesát knižních publikací, knihy s jejími ilustracemi vycházejí po celém světě. Její dynamický výtvarný styl sází na moderní pohádkovou stylizaci, která skvěle padne typu hlavní postavy; tou je vesměs sympatický rošťák se smyslem pro absurdní humor, který si z dětského světa bere jako základní kvality hru, fantazii a zábavu, a ze světa dospělých pak orientaci v tradičních hodnotách, kdy pravda a láska dává přirozeně na frak lži a nenávisti. Za svou práci získala mnoho tuzemských i mezinárodních ocenění. Kromě výše zmíněných např. také Nejkrásnější kniha roku 2004, 2009, Trilobit 2004,2016, Cena Noci s Andersenem 2010, White Raven 2011,2015, Výroční cena nakladatelství MF 2017, Chicago International Childrens´s Film Festival 2017, Telangana International Childrens´s Film Festival 2017 a další.