Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání
22/9/2021

Máme pro vás výukové webináře. První díl s Ivo Kahánkem nabídne téma, jak řešit trému

Webináře jsou určeny všem, kteří se zajímají nejen o oblast uměleckého vzdělávání, zejména pak pedagogům, rodičům i pokročilým studentům. Pilotní webinář má téma Jak z trémy udělat svého pomocníka. Trému řeší každý, kdo se chystá veřejně vystoupit, ať už na pódiu s nástrojem, na přehrávce či při jiných příležitostech.

Klavírní virtuos a docent Hudební akademie múzických umění Kahánek proto na webináři nabízí unikátní a strukturovaný pohled na to, jak trému překonat a proměnit ji ve svůj prospěch. „Zvládání trémy na pódiu je věčným tématem drtivé většiny hudebníků. Má přednáška samozřejmě není pokusem o jeho univerzální řešení, nýbrž dalším z mnoha střípků k debatě o problematice shrnujícím mé osobní zkušenosti v této oblasti i rady všech mých milých pedagogů, kteří mne na mé cestě hudbou provázeli. Pokud by pomohla alespoň jednomu člověku k lepšímu pocitu při vystoupení, měl bych velkou radost,“ říká pianista Ivo Kahánek, který je zakládajícím mentorem Akademie MenART.

První webinář na téma Jak z trémy udělat svého pomocníka je rozčleněn do sedmi kapitol, které dohromady trvají hodinu a půl. Přednášky rozeberou téma trémy z několika úhlů pohledu. Dozvíme se mimo jiné, jaké jsou důvody a příznaky trémy, kdy ji člověk pociťuje, v jakých momentech pro ni není prostor, anebo co funguje jako prevence trémy. Pianista Ivo Kahánek také nabídne konkrétní postupy, pomůcky a triky, které lze využít při přípravě na vystoupení, a také pravidla, co umělec nesmí rozhodně před vstupem na pódium udělat. Na závěr se účastníci webináře budou moci vyzkoušet pětiminutovou meditaci, kterou mohou použít před vystoupením.

Webinář naleznete na MANARTSHOP.CZ.