Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání
20/4/2021

Gratulujeme našim absolventům!

MenART je mimo jiné skvělá příležitost si ujasnit, zda se vydat dále studovat přímo na umělecké školy. Těší nás, že mnoho z našich absolventů tuto cestu volí. Gratulujeme Vám k přijetí, stejně jako pedagogům a domovským ZUŠ. Držíme Vám palce na další cestě za umění. Neztratíme Vás z dohledu.

Na konzervatořích v ČR studují tito absolventi hudebních oborů: Markéta Divišová (ZUŠ J. Kociána, Ústí nad Orlicí), Vanessa Soares (ZUŠ Moravská Třebová), Anna Flajšmanová (ZUŠ Nýřany), Sára Slováková (ZUŠ Veselí n. Moravou), Beata Vymlátilová (ZUŠ Kroměříž), Zuzana Havlíková (ZUŠ Valašské Klobouky), Kateřina Škárová (ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, Brno), Klára Muknšnáblová (ZUŠ Ratibořická, Praha), Linda Ziklová (ZUŠ Chotěboř) a Viktorie Vítová (ZUŠ Terezie Brzkové, Plzeň). Hudební umění na univerzitě v Chichestru v Anglii studuje Kristýna Gilarová (ZUŠ Střezina, Hradec Králové). Nově od příštího školního roku zahájí studium na konzervatoři: violoncellista Ondřej Seehák (ZŠ a ZUŠ Šmeralova, Karlovy Vary), klavírista Jan Schulmeister (ZUŠ Kroměříž) a zpěvačky Anna Skřivánková (ZUŠ Úpice), Veronika Chamolová (ZUŠ J. S. Bacha, Dobřany), Evelína Fialová (ZUŠ Řevnice, pobočka Mníšek pod Brdy), pěvci Marek Žvachta (ZUŠ Teplice), Tengiz Khizanishvili (ZUŠ Rychnov nad Kněžnou), flétnistky Valerie Skoumalová (ZUŠ I. Hurníka, Praha), Denisa Pašková (ZUŠ F. L. Gassmanna, Most), Adéla Vrátilová (ZUŠ Vysoké Mýto) a Tereza Tichánková (ZUŠ A. Radoka, Valašské Meziříčí) a houslisté Aleš Baránek (ZUŠ Uherský Brod) a Alžběta Navrátilová (ZUŠ O. Ševčíka, Písek). Mimořádný úspěch slaví pěvci Patrik Hradecký (ZUŠ J. Jindřicha, Domažlice) a Filip Šťovíček (ZUŠ Střezina, Hradec Králové), kteří zahájí svůj první akademický rok studiem na pražské HAMU.

Gratulujeme také našim stipendistům výtvarného oboru. Ema Fárková (ZUŠ Mnichovo Hradiště) byla přijata na ŠUŘ Brno, Matěj Vaculík (ZUŠ V. Talicha, Beroun) byl přijat na Střední školu designu a umění v Praze, Alexandra Smetanová (ZUŠ Sedlčany) a Hana Blaschkeová (ZUŠ V. Talicha, Beroun) na SUPŠ v Praze, Eva Cibulková (ZUŠ Český Krumlov) na Fakultu umění a designu Ladislava Sutnara na ZČU v Plzni, Františka Ponížilová (ZUŠ V. Ambrozse, Prostějov) na Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání, Adéla Koudelková (ZUŠ Boskovice) na SŠUD Brno, Viktorie Zýková (ZUŠ T. Brzkové, Plzeň) na Střední odbornou školu obchodu, užitého umění a designu v Plzni.