STIPENDIJNÍ AKADEMIE 

MENTORINGU UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

AKTUALITY

2. 2. 2021 - Otevíráme přihlášky do IV. ročníku Akademie MenART

​

Je nám velkou ctí, že můžeme oznámit jména průvodců na cestě za uměním v dalším, již IV. ročníku Stipendijní Akademie MenART.Cílem Akademie je podpora, vyhledávání a rozvoj mladých talentů a také podpora a inspirace jejich pedagogů.Akademie MenART je otevřena primárně pro žáky a pedagogy základních uměleckých škol, letos se poprvé otevírá i žákům 2. stupně ZŠ či studentům středních škol v doprovodu učitelů, kteří se jejich výuce věnují. Přihlášky přijímáme do 30. 4. 2021.

​

Roli mentorů v oborech klasické hudby přijali již naši stálí průvodci – operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírní virtuos Ivo Kahánek, koncertní mistr České filharmonie a PKF Prague Philharmonia, houslista Jan Fišer a flétnista, vyhledávaný pedagog na mezinárodní scéně Jan Ostrý.

​

Inspirativní setkání v hudebních žánrech bez hranic a autorské tvorbě povedou zpěvačka Radka Fišarová, saxofonista a hudební skladatel Marcel Bárta a sólohornista a dirigent Radek Baborák. Skupinu tanečníků povede taneční mistr a choreograf Jan Kodet, skupinu literárně - dramatického oboru dramaturgyně Dominika Špalková. Výtvarníky povedou malíř Martin Velíšek a ilustrátorka Lela Geislerová.

​

„Pandemie přinesla nejednu komplikaci, ale věříme, že je třeba nepřestat hledat účinné cesty ke vzdělávání i v obtížné době. Vedení zkušeného a vstřícného mentora spolu s trpělivou prací pedagoga zůstává klíčovou oporou pro růst mladých talentů,” 

říká zakladatelka Akademie MenART Dana Syrová.

Facebook
Instagram @menart_umeleckevzdelavani

ve spolupráci

PATRON PROJEKTU