Akademie Menart  přivítala první stipendisty IV. ročníku


O uplynulém víkendu  přivítala Akademie Menart  první stipendisty IV. ročníku, talentované žáky ZUŠ spolu s jejich pedagogy. Společně se vydali na roční cestu práce a vzájemné inspirace pod vedením tří fantastických mentorů, pěvkyně Kateřiny Kněžíkové, klavíristy a docenta pražské HAMU, Ivo Kahánka a koncertního mistra České filharmonie a PKF – Prague Philharmonia Jana Fišera. 

„Čas je to nejcennější, co člověk v životě má. Já jsem šťastná, že sama za sebe mohu říct, že věnovat se mladým lidem a předávat jim něco z toho, co jsem se naučila, je tou nejvíce naplňující věcí v mém životě,“ vysvětluje pěvkyně Kateřina Kněžíková motto Akademie MenART, 'inspirativní setkání jsou v životě zásadní', vjehož duchu probíhal celý prodloužený víkend.

Vatmosféře vzájemného sdílení a inspirace se stipendisté věnovali nejen svému interpretačnímu umění, ale též vědomé práci se svým tělem, která je nedílnou součástí výbavy každého úspěšného interpreta. Průvodkyní jim byla certifikovaná lektorka jógy a fyzioterapie, Olga Tajovská. Pod jejím vedením probíhaly skupinové lekce fyzioterapie a relaxace, stipendisté měli možnost využít i individuální konzultace.  Intenzivní dny byly ukončeny večerními programy – společnou debatou smentory a poutavou přednáškou Iva Kahánka o zásadním tématu každého interpreta – o trémě,  jak se sní vyrovnat a naopak ji využít pro lepší výkon.

Následující víkend (27.-29. srpna) bude patřit úvodním intenzivním pracovním setkáním s klavíristou Karlem Košárkem, flétnistou a vyhledávaným pedagogem Janem Ostrým, zpěvačkou Radkou Fišarovou, saxofonistou a hudebním skladatelem Marcelem Bártou, malířem Martinem Velíškem, ilustrátorkou Lelou Geislerovou nebo choreografem a tanečníkem Janem Kodetem. I pro tyto skupiny připravuje tým Akademie MenART kromě hlavního programu řadu překvapení.

< zpět na novinky

ve spolupráci

PATRON PROJEKTU